>>NASZA SZKOŁA<<
EDUKACJA WOJSKOWA
Rekrutacja
Dla kandydatów

Oferta edukacyjna
2020/2021

TECHNIKUM
1. Technik górnictwa odkrywkowego
2. Technik elektryk
3. Technik teleinformatyk
4. Technik mechanik
5. Technik mechatronik
6. Technik spedytor
7. Technik logistyk
8. Technik spawalnictwa (nowy kierunek)


Branżowa Szkoła I Stopnia

1. Kierowca-mechanik
2. Elektromechanik pojazdów samochodowych

Branżowa Szkoła II Stopnia
Technik pojazdów samochodowych


(Dla absolwentów szkoły branżowej I stopnia i zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach:
 elektromechanik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych)

Kalendarz
Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

Internat - Z życia Internatu 2017/18
TABLICA OGŁOSZEŃ 2017-18 r.


O profilaktyce palenia papierosów i e-papierosów w internacie

 
  W dniu 24.10.2018r. w ramach działań profilaktycznych w internacie p. Małgorzata Winkiewicz  zorganizowała quiz wiedzy o skutkach palenia papierosów.  Spotkanie rozpoczęto krótkim wykładem dzięki czemu sprawnie powtórzono najważniejsze informacje. Następnie uczestnicy quizu losowali przygotowane pytania. Bezkonkurencyjni okazali się  Kamila Łopąg, Kacper Stasiuk, Mateusz Goleń, Wiktoria Block oraz Sara Młynarczyk. Pozostali zawodnicy oraz kibice poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień oraz ciekawie spędzili czas w internacie.

==============================================================================
Quiz o Prawach Dziecka

27 listopada mieszkańcy internatu podsumowali swoją wiedzę o prawach dziecka. Wzięli udział w quizie Kahoot! przygotowanym przez wychowawczynię p. Aleksandrę  Klajnert-Dudek. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat swoich praw, a zaproponowana forma zajęć została przyjęta z ciekawością i zaangażowaniem.


============================================================================== Polska Lekcja Historii

6 listopada wychowankowie Internatu uczestniczyli we wspólnym świętowaniu 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w formie "Polskiej Lekcji Historii" zorganizowanej przez Bursę Szkolną im. J. Korczaka w Chełmie. Wydarzeniu towarzyszył występ grupy teatralnej Hesperydy, która działa przy Klubie Wojskowym w Chełmie. Aktorzy zaprezentowali piękny spektakl pt. "Hetta, dzieci, poradzimy!" nawiązujący do wydarzeń prowadzących do odzyskania niepodległości i działań podejmowanych w owym czasie na terenie Chełma. Spektakl wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

============================================================================== Sukces wychowanka internatu

Dnia 24.10.2018 r. w Internacie przy Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie odbył się Międzyinternacki Konkurs z wiedzy o historii Polski pod hasłem „Polska Niepodległa”. Do konkursu przystąpili wychowankowie naszego internatu: Mikołaj Hetman, Małgorzata Jedut, Julia Polak. Uczniowie pisali test, który obejmował wiedzę z zakresu tematycznego od utraty niepodległości do 1935 r. Ogromną wiedzą wykazał się nasz wychowanek Mikołaj Hetman, który zajął pierwsze miejsce. Jesteśmy dumni z Mikołaja i życzymy mu dalszych sukcesów w nauce. Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowała wychowawczyni pani Agata Włodarczyk.
 
 
==============================================================================
SPORTOWA LIGA INTERNATÓW

Dnia 22.10.2018 roku w sali gimnastycznej SP nr 5  odbył się Turniej Piłki Halowej chłopców w ramach Sportowej Ligii Internatów 2018/2019. Nasza drużyna  zajęła II miejsce. Chłopcy dali z siebie wszystko, dziękujemy im  za sportową walkę i emocje, których nam dostarczyli. Opiekę nad drużyną sprawowała wychowawczyni p. Beata Kondrasiuk.


==============================================================================
Dzień Chłopaka w internacie

2 października z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z internatu przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki. Chłopcom z poszczególnych pokoi wręczyły tabliczki z kategoriami charakteryzującymi ich mieszkańców. Doceniły także kolegów, którzy najdłużej mieszkają w internacie przyznając im medale.  Dziewczęta dały również swoim kolegom  szansę na bliższe poznanie przedmiotów przydatnych każdej kobiecie w zabawie: „Zgadnij co to?”. Spotkanie wypełniała dobra zabawa, a chłopcy wykazali się poczuciem humoru i doskonałą znajomością kobiecych akcesoriów. Podsumowaniem imprezy była wspólna zabawa na dyskotece.
==============================================================================
Otrzęsiny 2018 w internacie

Nasze „kociaki” mogą się już czuć pełnoprawnymi członkami internackiej społeczności, gdyż 20  września  zostały oficjalnie otrzęsione. Imprezę przygotowali i poprowadzili uczniowie maturalnych  Dominika Bańka, Joanna Kamińska, Klaudia Książek i Żaneta Swaczyna oraz inni mieszkańcy internatu  – pod kierownictwem pani Małgorzaty Winkiewicz i pani Beaty Kondrasiuk.
Zanim kociaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią kierownik Monikę Gębicką na mieszkańców naszego internatu, musiały przejść szereg konkurencji wymyślonych przez starszych kolegów i koleżanki, które wymagały od nich sprawności fizycznej i psychicznej, znajomości realiów internackiego życia. Nad przebiegiem turnieju czuwało JURY.Rywalizacja odbywała się w czterech  grupach, a zwycięstwo przypadło grupie dziewcząt, które wywalczyły sobie miano „Superkociaków”. Finałem otrzęsin było ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie nowych uczniów do grona wspólnoty internackiej.
 Drugą częścią imprezy było ognisko integracyjne. Na świeżym powietrzu wspólnie piekliśmy kiełbaski i dzieliliśmy się wrażeniami z pierwszych dni pobytu w internacie.

========================================================

SPORTOWA LIGA INTERNATÓW

Dnia 22.02.2017 roku w sali gimnastycznej IV LO odbył się Turniej Piłki Siatkowej chłopców
w ramach Sportowej Ligii Internatów 2016/2017. Nasza drużyna w składzie: Sylwester Kapluk, Alan Jastrzębski, Bartosz Uss, Szymon Kasperski, Stanisław Koszałka, Sylwester Podleśny, Michał Oraczewski, Mateusz Goleń zajęła II miejsce. Chłopcy dali z siebie wszystko, dziękujemy naszej drużynie za sportową walkę i emocje, których nam dostarczyła. Opiekę nad drużyną sprawowała wychowawczyni p. Beata Kondrasiuk.
=============================================================================
Turniej piłki siatkowej dziewcząt – Sportowa Liga Internatów

W dniu 01.03.2017 w sali gimnastycznej IV LO odbył się turniej siatkówki dziewcząt rozegrany w ramach Sportowej Ligii Internatów. Uczestniczyły w niej drużyny z Bursy oraz internatów IV LO, ZST
i ZSZ nr 5. Nasz internat reprezentowały: Angelika Teresińska, Ola Roman, Kinga Raczkowska, Joanna Kamińska, Żaneta Swaczyna, Natalia Dejnek. Dziewczęta dały z siebie wszystko i zajęły III miejsce. Dziękujemy naszej drużynie za sportową walkę i emocje, których nam dostarczyła.
Wyniki końcowe:
I miejsce – Bursa
II miejsce – IV LO
III miejsce – ZSZ nr 5
IV miejsce – ZST
Opiekę nad drużyną sprawowała p. Beata Kondrasiuk.
==============================================================================
Dzień kobiet w internacie

8 marca 2017r. świętowaliśmy w internacie Dzień Kobiet. Imprezę poprowadzili Kamil Błoński, Mateusz Budner i Alan Jastrzębski. Zgodnie z internacką tradycją nasze dziewczyny zostały wyróżnione tytułami Supermenek w różnych kategoriach odzwierciedlających ich zainteresowania, sposób bycia lub poczucie humoru.
Potem były jeszcze kwiaty, życzenia, słodki poczęstunek i towarzyska konwersacja w miłym towarzystwie.
===============================================================================
II Międzyinternacki Konkurs Recytatorski Poezji Lirycznej pod hasłem „Zrozumieć siebie i innych… Wiara, Nadzieja, Miłość".
W dniu 6 kwietnia 2017r. w naszym internacie odbył się II Międzyinternacki Konkurs Recytatorski Poezji Lirycznej pod hasłem „Zrozumieć siebie i innych… Wiara, Nadzieja, Miłość”. W zmaganiach wzięło udział 13 recytatorów z placówek naszego miasta: Bursy Szkolnej, Internatu przy IV LO, Internatu ZST oraz naszego internatu.
Komisji konkursowej przewodniczył pan dyrektor ZSZ nr 5 Jarosław Wójcicki, w jej pracach brały także udział p. Małgorzata Kołodziejczyk – nauczyciel języka polskiego oraz p. Monika Gębicka – kierownik internatu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury miało wielki problem z wyborem laureatów. Po długich obradach ogłoszono werdykt.
I miejsce – Klaudia Karpik, Bursa Szkolna
II miejsce – Agnieszka Gryglicka, Internat ZST
III miejsce – Kinga Raczkowska, Internat ZSZ nr 5
Wyróżnienia: Dominika Bańka i Ewelina Bodzak (Internat ZSZ nr 5), Sara Gontarz (Internat przy IV LO), Julia Piasecka (Internat ZSBiG), Marcin Kazanecki (Internat ZST).
Całość imprezy miała na celu nie tylko zmagania recytatorskie ale także zachęcenie naszych wychowanków do przemyśleń na temat ważnych wartości w życiu młodego człowieka. W czasie obrad jury uczestnicy i zgromadzona widownia wysłuchali utworów poezji śpiewanej nawiązujących do myśli przewodniej konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
===============================================================================
Pożegnanie maturzystów 2017 w internacie.

Chodzisz do szkoły i nie możesz doczekać się jej ukończenia? Mieszkasz w internacie a marzysz
o akademiku lub mieszkaniu bez nadzoru wychowawców? Myślisz o przyszłości jak o wybawieniu? Długo wyczekiwana przyszłość w końcu nadchodzi a Ty z nostalgią patrzysz wstecz i myślisz, że to co właśnie mija, dziś nie wydaje się aż tak złe i wcale nie chcesz tego zmieniać. A teraz przyglądasz się swoim kolegom i myślisz, minęło za szybko… To już standard u maturzystów. Do samego końca czwartej klasy w naszym internacie wytrwało 13 maturzystów: Kamil Błoński, Jarek Brzuchala, Mateusz Budner, Alan Jastrzębski, Sylwek Kapluk,Mateusz Kawalec, Paweł Kozioł, Kamila Kaziuk, Piotr Kuder, Rafał Kwiatosz, Ola Roman, Jakub Stasiak, Adrian Świerszcz, Angelika Teresińska, Bartosz Uss, Dominik Wojda.  Uroczyste pożegnanie odbyło się 20 kwietnia 2017r. w świetlicy internatu.
Dziękujemy im za współtworzenie społeczności internatu w latach 2013-2017 i życzymy wielu sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Powodzenia!
===============================================================================

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w internacie
 
Choć rok szkolny kończy się dopiero 23 czerwca mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami już
7 czerwca spotkali się na uroczystym podsumowaniu.
Na świeżym powietrzy przy grillu p. kierownik Monika Gębicka podziękowała zarówno wychowankom jak i wychowawcom za zaangażowanie w różnorodne działania w internacie, a że imprez
i uroczystości było sporo wielu mieszkańców otrzymało pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe
i słodkie upominki.
Wyróżniono: Kingę Raczkowską, Dominikę Bańkę, Klaudię Ozon, Wiktorię Tracz, Martynę Poleszak, Agatę Nesterenko, Żanetę Swaczynę, Klaudię Książek, Joannę Kamińską, Natalię Dejnek, Kasię Mielnik, Martę Królicką, Sylwestra Podleśnego, Kamila Zubałę, Dawida Germańskiego, Stanisława Koszałkę.
Gdy na grillu piekły się kiełbaski wychowankowie bawili się opowiadając na pytania „Quizu o Chełmie, Polsce i Europie”, przygotowanego przez p. Małgorzatę Winkiewicz. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zgromadzeni mieszkańcy chcieli zabłysnąć wiedzą
i szybkością.
Ostatecznie pierwsze miejsce w zabawie zajął: Sebastian Adamczuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Na zakończenie przy smacznych kiełbaskach wspominaliśmy ten już zbliżający się ku końcowi rok szkolny.
================================================================================

Dzień Chłopaka w Internacie

   28 września w naszym internacie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tradycją naszego internatu jest przyznawanie Supermanów. Mieszkanki internatu przyznają je chłopcom w różnych,  wymyślonych przez siebie kategoriach.
W tym roku chłopcy z klas pierwszych zostali wyróżnieni tytułem SUPER CHŁOPAK. Natomiast  chłopcy z klas 2,3 i 4 byli nominowani do Supermenów w różnych kategoriach m. in. „Super atleta”, „Wieczny luzak”, „Gorący uśmiech”, „Super optymista”. Cała męska społeczność naszego internatu otrzymała pamiątkowe kotyliony i słodkie upominki.
W ten wyjątkowy dzień kolację zjedliśmy na świeżym powietrzu, piekąc kiełbaski na ognisku. Mieliśmy okazję bliżej się poznać i miło wspólnie spędzić czas.

=============================================================================
 
Otrzęsiny 2017 w internacie
  
     Nasze „kociaki” mogą się już czuć pełnoprawnymi członkami internackiej społeczności, gdyż 17  października zostały oficjalnie otrzęsione. Imprezę przygotowali i poprowadziły uczennice klas maturalnych  – Kinga Raczkowska i Agata Józefczuk  oraz inni mieszkańcy internatu z klas III S i IV S  – pod kierownictwem pani Beaty Kondrasiuk i pani Małgorzaty Winkiewicz.
Zanim kociaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią kierownik Monikę Gębicką na mieszkańców naszego internatu, musiały przejść szereg konkurencji wymyślonych przez starszych kolegów i koleżanki, które wymagały od nich sprawności fizycznej i psychicznej, znajomości realiów internackiego życia. Nad przebiegiem turnieju czuwało JURY w składzie: p. Monika Gębicka, Dominika Bańka, Klaudia Książek oraz Joanna Kamińska. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach, a zwycięstwo przypadło Sali nr 8 w składzie: Piotr Stempel, Bartek Borek, Darek Skórak i Aleksandr Radiszczuk, którzy wywalczyli sobie miano „KOCIAKÓW ROKU 2017”. Finałem otrzęsin było ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie nowych uczniów do grona wspólnoty internackiej.
Po kolacji odbyła się druga część imprezy, czyli dyskoteka. Funkcji DJ-a ponownie podjął się Sylwester Podleśny, za co mu serdecznie dziękujemy.W czasie spotkania został także podsumowany internacki turniej tenisa stołowego. I miejsce zajął Patryk Wojda, który z rąk p. kierownik odebrał puchar. II miejsce przypadło Radosławowi Szkuat. Natomiast III miejsce zdobyli ex aequo Kinga Raczkowska i Paweł Malesa. Wszystkim gratulujemy!
Otrzesiny-inter-201705.jpg
==============================================================================

Data utworzenia: 19/10/2018 ¤ 11:24
Ostatnie zmiany: 05/02/2019 ¤ 10:29
Kategoria : Internat


podgląd wydruku podgląd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku

 
Film-Letni obóz szkoleniowy klas mundurowych 14-21.06.2018 r.

 
Monitoring wizyjny w ZSEiT
Zespół Szkół Energetycznych i  Transportowych w Chełmie prowadzi monitoring wizyjny budynku Szkoły, Internatu oraz Sali gimnastycznej oraz terenu wokół niego w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników Szkoły, ochrony mienia Szkoły i zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić Szkołę na szkodę.

Podstawę  prawną  wprowadzenia  monitoringu stanowią art. 108a ustawy z dnia 11 stycznia 2017 roku Prawo oświatowe oraz art. 222 § 1 Kodeksu pracy. Administratorem systemu monitoringu jest Szkoła ZSEiT w Chełmie.

Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych jest możliwy adresem e-mail:
inspektor@cbi24.pl. Każda   osoba   ma   prawo   wniesienia   skargi   do   Prezesa   Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres 1 miesiąca. Odbiorcami danych osobowych mogą być wyłącznie ograny uprawnione na podstawie przepisów prawa. Regulamin monitoringu dostępny jest na stronie  internetowej Szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Archiwum 2017

Zamknij  Archiwum 2018

Zamknij  Archiwum 2019

Zamknij  Wydarzenia 2020

Zamknij  ~Edukacja wojskowa~

Zamknij  ~INTERNAT~

>Pokaz z galerii zdjęć<

Rocznica Konstytucji Trzeciego Maja - 2015

E-usługi
Agendy Szkoły
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^