>>NASZA SZKOŁA<<
EDUKACJA WOJSKOWA
Rekrutacja
Dla kandydatów

Oferta edukacyjna
2020/2021

TECHNIKUM
1. Technik górnictwa odkrywkowego
2. Technik elektryk
3. Technik teleinformatyk
4. Technik mechanik
5. Technik mechatronik
6. Technik spedytor
7. Technik logistyk
8. Technik spawalnictwa (nowy kierunek)


Branżowa Szkoła I Stopnia

1. Kierowca-mechanik
2. Elektromechanik pojazdów samochodowych

Branżowa Szkoła II Stopnia
Technik pojazdów samochodowych


(Dla absolwentów szkoły branżowej I stopnia i zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach:
 elektromechanik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych)

Kalendarz
Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

Internat - Z życia Internatu 2014/16

TABLICA OGŁOSZEŃOtrzęsiny 2016 w internacie

Nasze „kociaki” mogą się już czuć pełnoprawnymi członkami internackiej społeczności, gdyż 29  października zostały oficjalnie otrzęsione. Imprezę przygotowali i poprowadzili uczniowie klas drugich  – Agata Nesterenko, Klaudia Książek, Dominika Bańka oraz inni mieszkańcy internatu z klas II S i II MEL  – pod kierownictwem pani Agaty Włodarczyk i pani Małgorzaty Winkiewicz.

Zanim kociaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią kierownik Monikę Gębicką na mieszkańców naszego internatu, musiały przejść szereg konkurencji wymyślonych przez starszych kolegów i koleżanki, które wymagały od nich sprawności fizycznej i psychicznej, znajomości realiów internackiego życia. Nad przebiegiem turnieju czuwało JURY w składzie:
p. Monika Gębicka, Mateusz Budner, Alan Jastrzębski, Bartosz Uss. Rywalizacja odbywała się w pięciu grupach, a zwycięstwo przypadło grupie V –  i jej członkinie Kasia Mielnik i Ewelina Bodzak wywalczyły sobie miano „Superkociaków”. Finałem otrzęsin było ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie nowych uczniów do grona wspólnoty internackiej.

Po kolacji odbyła się druga część imprezy, czyli dyskoteka. Funkcji DJ-a ponownie podjął się Sylwester Podleśny, za co mu serdecznie dziękujemy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sportowa Liga Internatów 2016/17

We wtorek 25 października 2016r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym rozgrywki Sportowej Ligi Internatów - turniej piłki halowej. W zawodach, które rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 wzięły udział drużyny: Bursy Szkolnej, Internatu ZST, Internatu ZSCKR
w Okszowie oraz nasza reprezentacja.
Nasza drużyna w składzie: Sylwester Kapluk (kapitan), Mateusz Budner, Alan Jastrzębski, Dominik Wojda, Stanisław Koszałka, Szymon Kasperski, Karol Szewczak, Dawid Germański, Daniel Sokołowski i Sylwek Podleśny pod opieką pani Małgorzaty Winkiewicz, zajęła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień Chłopaka w Internacie – 2016 r.

29 września w naszym internacie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tradycją naszego internatu stało się przyznawanie Supermanów. Mieszkanki internatu przyznają tak zwane Supermany w wymyślonych przez siebie kategoriach. W tym roku doszło do naszej społeczności wielu cudnych chłopców z klas pierwszych, dlatego też chłopcy z klas 2, 3 i 4 byli nominowani do Supermenów a pierwszoklasiści muszą popracować przez cały ten rok szkolny by otrzymać to wyróżnienie w przyszłym roku. Na razie wszyscy pierwszoklasiści są Supermanami i ten tytuł będzie im towarzyszył przez cały rok.
Po przyozdobieniu chłopców pamiątkowymi kotylionami, dziewczęta rozdały okolicznościowe słodkie upominki. Wszyscy chłopcy otrzymali także niespodziankę grę FIFA 17, o której marzyli  ;). W ten wyjątkowy dzień kolację zjedliśmy na świeżym powietrzy piekąc kiełbaski na ognisku. Były zabawy integracyjne, mogliśmy się lepiej poznać i miło spędzić czas. Podsumowaniem obchodów Dnia Chłopaka była dyskoteka. Po początkowym „podpieraniu ścian” zabawa rozkręciła się na dobre i trwała prawie do 22.00. Za oprawę muzyczną dziękujemy Sylwestrowi Podleśnemu, Szymonowi Kasperskiemu oraz Michałowi Oraczewskiemu. Wszystkim naszym Chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i pamiętajcie – dla nas każdy z Was jest Supermenem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Otrzęsiny w interncie

Nasze „kociaki” mogą się już czuć pełnoprawnymi członkami internackiej społeczności, gdyż 19 października w poniedziałkowe  popołudnie zostały oficjalnie otrzęsione. Imprezę przygotowali i poprowadzili uczniowie klas starszych – pod kierownictwem pani Agnieszki Baran i pani Beaty Kondrasiuk.
Zanim kociaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią kierownik Monikę Gębicką na mieszkańców naszego internatu, musiały przejść szereg konkurencji wymyślonych przez starszych kolegów i koleżanki, które wymagały od nich sprawności fizycznej i psychicznej, znajomości realiów internackiego życia. Finałem otrzęsin było ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie nowych uczniów do grona wspólnoty internackiej.
Najlepsi otrzymali tytuł „Super Kociak”, który widniał na wizerunku kota oraz słodkie upominki
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu
 
W dniu 6 października  odbyły się powszechne i demokratyczne wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Kampania wyborcza trwała od 28 września.  Zgłosiło się 4 kandydatów, którzy mieli okazję zaprezentować swoją wizję działania Rady i sposobu, w jaki chcą reprezentować mieszkańców internatu. Kampania znalazła swój finał w głosowaniu, na którym tłumnie stawili się nasi mieszkańcy. Oddano 62 głosy w tym 62 ważne. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Agnieszka Baran,  Agata Włodarczyk, Sylwester Kulbaka,  Martyna Poleszak.
Po podliczeniu głosów skład nowej Rady przedstawia się następująco:
Przewodniczący – Mateusz Budner
Zastępca przewodniczącego –Sylwester Kapluk

Opiekunkami Młodzieżowej Rady Internatu są pani Agnieszka Baran i pani Agata Włodarczyk.
Nowej Radzie życzymy owocnej pracy. Liczymy, że obietnice wyborcze znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień Chłopaka w Internacie

30 września w naszym internacie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tradycją  naszego internatu jest przyznawanie Supermenów. Mieszkanki internatu  przyznają tak zwane Supermeny w wymyślonych przez siebie kategoriach. W tym roku doszło do naszej społeczności wielu cudnych chłopców z klas pierwszych, dlatego też chłopcy z klas 2,3 i 4 byli nominowani do Supermenów  a  pierwszoklasiści muszą popracować przez cały ten rok szkolny by otrzymać to wyróżnienie w przyszłym roku. Na razie wszyscy pierwszoklasiści są Supermenami  i ten tytuł będzie im  towarzyszył przez cały rok.
Po burzliwych naradach w tym roku szkolnym  było aż 28 kategorii Supermenów. Wszystkie były niezwykle ciekawe, np. Super Optymista, Król Parkietu, Modniś, Piękny Lolo, Mistrz Ciętej Riposty, Śpioch, Wieczny Kochaś, Boski Geniusz, Piękny Umysł, Pogromca Piłki Nożnej, Chodząca Kultura, Mistrz Komplementu itd.
Po przyozdobieniu zwycięzców pamiątkowymi kotylionami, dziewczęta rozdały okolicznościowe  słodkie upominki. Mieszkanki internatu nie zapomniały także o wychowawcach. Tutaj były dwie kategorie: Super Gaduła ( otrzymał  ją sor J. Iwanicki)  oraz Super Wuefista ( nagrodzony został sor S. Świś).
Dziewczęta z naszego internatu uhonorowały także p. Dyrektora – otrzymał tytuł Prezesa Spółki Szkolno-Internackiej z Ogromną Odpowiedzialnością. Po uroczystości w świetlicy odbyła się dyskoteka. Po początkowym „podpieraniu ścian” zabawa rozkręciła się na dobre i trwała prawie do 22.00. Za oprawę muzyczną dziękujemy Kamilowi Błońskiemu oraz Sylwestrowi Kaplukowi.
Wszystkim naszym Chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i pamiętajcie – dla nas każdy z Was jest Supermenem.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Promocja zdrowia

Promocja zdrowia wzbudza coraz większe zainteresowanie a edukacja zdrowotna staje się nieodłącznym elementem szkolnego programu wychowawczego i profilaktyki. W związku z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi bezpieczeństwa żywności w ZSZ nr 5 w dniach od 13.04.2015 do 17.04.2015r. trwał Tydzień Zdrowia pod hasłem: Jem zdrowo, żyję kolorowo.
W szkole przeprowadzono akcję plakatową oraz zorganizowano wystawę prac związanych ze zdrowym odżywianiem. W internacie zaś wychowankowie uczestniczyli w licznych przedsięwzięciach. Pierwszego dnia obejrzeli prezentacje na temat zdrowego jedzenia oraz aktywności fizycznej. Zapoznali się z praktycznymi zaleceniami WHO dotyczącymi przygotowywania i przechowywania żywności. Dzień zakończył się quizem o zdrowym stylu życia. W drugim dniu akcji młodzież wraz z wychowawcami przygotowywała pyszne surówki, sałatki oraz kanapki. Warsztaty kulinarne budziły wielkie zainteresowanie a przygotowane dania były smaczne no i przede wszystkim bardzo zdrowe. W tygodniu tym młodzież także oprócz codziennych zajęć sportowych rozegrała mecz halowej piłki nożnej dziewcząt w ramach Sportowej Ligi Internatów. Wszystkie działania spotkały się z dużym zainteresowaniem wychowanków. Akcję w szkole zorganizowała pani pedagog Elżbieta Samulak we współpracy z panią A. Jawornicką - Dobosz nauczycielem biologii, w internacie zaś wychowawczyni pani Agata Włodarczyk.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wygrana dziewcząt w piłce nożnej


W tym roku po raz pierwszy w ramach Sportowej Ligii Internatów odbył się turniej piłki nożnej dziewczyn. Niestety zgłosiły się tylko dwie drużyny – z Internatu przy ZST i z Internatu przy ZST Nr 5.

Nasz internat reprezentowały:
Katarzyna Brzezina – kapitan drużyny
Sylwia Iwaniuk – bramkarka
Angelika Teresińska
Aleksandra Roman
Anna Kędzierawska

Mecz między naszymi dziewczynami a reprezentantkami ZST był bardzo emocjonujący i zakończył się wynikiem 2:2.
Bramki dla naszej drużyny strzeliły: Kasia Brzezina i Angelika Teresińska. Aby ustalić wynik meczu konieczne były rzuty karne. Funkcji bramkarki karnych podjęła się Angelika i spisała się świetnie, bo broniąc dwa rzuty karne, zapewniła naszej drużynie zwycięstwo.
Cieszymy się, że został przetarty szlak dla dziewczęcej halowej piłki nożnej, a radość nasza jest tym większa, iż naszym dziewczętom udało się wygrać.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs na wielkanocną pisankę

W tym roku postanowiliśmy wprowadzić w internacie wielkanocny nastrój organizując konkurs na świąteczną pisankę. W konkursie mógł wziąć udział każdy i wykonać swoją pracę dowolną techniką. W sumie zgłosiło się 8 uczestników, a największą popularnością cieszyła się metoda ozdabiania cekinami.

31 marca było rozstrzygnięcie konkursu i wyniki przedstawiają się następująco:

1. miejsce – Wiktoria Tracz
2. miejsce – Karol Sawicki, Martyna Poleszak
3. miejsce – Kamil Gieleta, Kinga Raczkowska


Wszystkie prace naszych uczniów zostały przekazane na charytatywny Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Samorząd Szkolny.
kliknij na zdjęciu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Turniej piłki siatkowej dziewcząt – Sportowa Liga Internatów

W dniu 18.03.2015 w sali gimnastycznej ZSZ nr 5 odbył się turniej siatkówki dziewcząt rozegrany w ramach Sportowej Ligii Internatów. Uczestniczyły w niej drużyny z Bursy, ZST, IV LO, ZSZ nr 5. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Funkcji sędziego podjął się nauczyciel naszej szkoły pan Jacek Siry.
Wyniki końcowe:
I miejsce – ZST
II miejsce – Bursa
III miejsce – IV LO
IV miejsce – ZSZ nr 5
Nasz internat reprezentowały:
Katarzyna Brzezina (kapitan), Patrycja Dziedzic, Agata Józefczuk, Sylwia Iwaniuk, Anna Kędzierawska, Angelika Teresińska, Ola Roman, Kinga Raczkowska.
Kliknij na zdjęciu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień kobiet

9 marca świętowaliśmy w internacie Dzień Kobiet. Męska część internackiego grona wyjątkowo przyłożyła się do tegorocznych obchodów i postanowiła zrewanżować się za SuperMany przyznane im przez dziewczęta na Dzień Chłopaka, wymyślając analogiczną nagrodę – Supermenki.
Impreza odbyła się w internackiej świetlicy, gdzie zebrali się wszyscy zainteresowani i zainteresowane, i poprowadzili ją Kamil Błoński, Sylwester Kulbaka i Kuba Domińczuk. Wyróżnienia w następujących kategoriach otrzymały:
1. „Milutka Przytulanka” – Wiktoria Tracz
2. „Sówka mądra główka” – Kasia Szustakiewicz
3. „Cicha myszka” – Kamila Wąsik i Ania Kędzierawska
4. „Groźna krzykaczka” – Sylwia Iwaniuk
5. „Modna modnisia” – Martyna Poleszak
6. „Wieczna śmieszka” – Kinga Raczkowska i Ola Roman
7. „Super sportsmenka” – Angelika Teresińska
8. „Wieczna luzara” – Natalia Grzeszczuk
9. „Perfekcyjna pani pokoju” – Klaudia Ozon
10. „ Zosia-Samosia” – Kasia Brzezina
11. „Czadowa kumpela” – Kamila Kaziuk
12. „Zakręcona świruska” – Agata Józefczuk
13. „Romantyczna marzycielka” – Natalia Banaszuk i Patrycja Dziedzic.

Potem były jeszcze kwiaty, życzenia, okolicznościowe kartki i słodki poczęstunek (szczególne podziękowania należą się tutaj mamie Kamila Niemczuka – pani ciasto było przepyszne). Niestety, z powodu postu nie mogliśmy urządzić dyskoteki, ale zamieniliśmy to na towarzyską konwersację przy dźwiękach muzyki.
Wszystkim paniom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i aby Dzień Kobiet trwał dla Was cały rok tongue
Kliknij na linku

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Turniej piłki siatkowej chłopców w ramach SPORTOWEJ LIGI INTERNATÓW


Dnia 04.03.2015 roku w sali gimnastycznej ZSBiG odbył się Turniej Piłki Siatkowej chłopców w ramach Sportowej Ligii Internatów 2014/2015. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Lewandowski, Sylwester Kapluk, Alan Jastrzębski, Jakub Domińczuk, Bartosz Uss, Stanisław Koszałka zajęła IV miejsce. Chłopcy dali z siebie wszystko i zacięcie walczyli o miejsce na podium. Niestety tym razem się nie udało. Dziękujemy naszej drużynie za sportową walkę i emocje, których nam dostarczyła. Opiekę nad drużyną sprawowała wychowawczyni p. Beata Kondrasiuk.
 
Kliknij na linku
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejne zwycięstwo mieszkańców naszego internatu
biggrin

19.01.2015 w ramach Sportowej Ligi Internatów nasi mieszkańcy uczestniczyli w Turnieju warcabowym zorganizowanym w internacie przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Po zaciętej rywalizacji odnieśliśmy kolejny sukces. W kategorii chłopców Rafał Kwiatosz uczeń klasy II E zdobył maksymalną liczbę punktów czym zasłużył sobie na miano zwycięzcy! Aleksandra Roman z klasy II S zajęła II miejsce. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH ZMAGANIACH!!
Turniej Warcabowy
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wigilia w internacie


Internacka Wigilia to jedno z najważniejszych i najbardziej radosnych wydarzeń w całym roku szkolnym. Tegoroczne spotkanie przy wigilijnym stole odbyło się 17 grudnia o godz. 17.00 w stołówce szkolnej. Uczestniczyli w nim wszyscy nasi mieszkańcy, wychowawcy, pracownicy internatu oraz zaproszeni goście: pan dyrektor Jarosław Wójcicki, pani Katarzyna Karamać, sekretarz szkoły pani Krystyna Ważna i ksiądz Damian Dorot.

Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez naszych wychowanków pod kierownictwem pani Agnieszki Baran i pani Agaty Włodarczyk. Gdy uczniowie przebrani za biblijne postaci wprowadzili już wszystkich w świąteczny nastrój, przyszła kolej na życzenia od pani kierownik Moniki Gębickiej i pana dyrektora Jarosława Wójcickiego. Po odczynianiu fragmentu Pisma Świętego i modlitwie księdza Damiana wszyscy podzielili się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy do wieczerzy i mogliśmy rozkoszować się smakiem wigilijnych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki. Finałem spotkania była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował nas wszystkich prezentami (w tym roku obyło się bez rózg ;)

Ten czas upłynął nam w pogodnej, życzliwej i rodzinnej atmosferze i tego życzymy wszystkim podczas tegorocznego świętowania w domach ze swoimi rodzinami.
 Kliknij na zdjęciu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiermasz bożonarodzeniowy


Przygotowania do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zaczęły się w naszym internacie wyjątkowo wcześnie, gdyż postanowiliśmy, podobnie jak w zeszłym roku, urządzić kiermasz bożonarodzeniowy. Świąteczne akcesoria przygotowali uczniowie i „sorki” już od połowy listopada. Wśród wykonywanych ozdób znalazły się m.in.: choinki z makaronu i orzechów, bombki z cekinów, bombki kwiatowe (tzw. kusudama), aniołki z makaronu i masy solnej, świąteczne lampiony oraz kartki.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych wychowanków, którzy wiele swojego wolnego czasu spędzili na własnoręcznym wykonywaniu ozdób, udało się przeprowadzić aż dwie odsłony kiermaszu: pierwsza odbyła się 5 grudnia i przeznaczona była dla nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły, druga – 16 grudnia – odbyła się z myślą o rodzicach. Obie cieszyły się sporym zainteresowaniem, a wśród ozdób największym hitem okazały się makaronowe choinki, które jako pierwsze zniknęły nam z „półek”.
Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cel zaproponowany przez Samorząd Internatu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu kiermaszu, oraz tym, którzy go odwiedzili i wsparli, kupując nasze ozdoby.

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turnieje tenisa stołowego SPORTOWEJ LIGI INTERNATÓW

Dnia 02.12.2014 roku w internacie ZST odbył się Turniej Tenisa Stołowego chłopców w ramach Sportowej Ligii Internatów 2014/2015. Drużyna w składzie: Mateusz Budner, Jakub Zieliński, Damian Sudoł, Dawid Chlebio zdobyła złoto. Chłopcy dali z siebie wszystko i zacięcie walczyli o pierwsze miejsce. Ich wysiłek się opłacił i odnieśliśmy kolejny sukces!! Gratulujemy.

Brąz Dziewcząt

09.12.2014 roku w internacie ZST odbył się Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt w ramach Sportowej Ligii Internatów 2014/2015. Nasza drużyna w składzie: Andżelika Teresińska, Aleksandra Roman zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom.

 tenis_internat.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Andrzejki w internacie

Dnia 26.11.2014 w internacie odbył się wieczór magii i wróżb andrzejkowych. Młodzież poznawała przyszłość poprzez lanie wosku, rzucanie kostką – liczba wyrzuconych oczek miała symbolizować przyszłe losy rzucającego. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję poznać imiona swoich sympatii celując szpilką w serce. Odgadywali swoje przeznaczenie odkrywając przedmioty ukryte pod kubeczkami, np. różaniec - zostaniesz księdzem, siostrą zakonną, samochód - będziesz kierowcą, dziecko - będziesz szczęśliwą mamą, banknoty - bogactwo etc. Ta wróżba wywołała najwięcej emocji wśród uczniów. Śmiechu było co nie miara, gdy młodzież odgadywała symbolikę przedmiotów. Wieczór zakończył się udaną dyskoteką, którą tradycyjnie poprowadził Mateusz Adamczuk.
Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwały wychowawczynie
Agnieszka Baran i Agata Włodarczyk.

<<Zobacz zdjęcia - kliknij na linku>>>

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Podsumowanie I etapu konkursu „Mój pokój świadczy o mnie”

Tradycyjnie od wielu lat wszyscy mieszkańcy naszego internatu rywalizują w konkursie czystości sal mieszkalnych. Wychowankowie samodzielnie sprzątają swoje pokoje, dbają o ich estetykę.
W pierwszej odsłonie konkursu zwyciężyły pokoje nr 16 (Kasia Szustakiewicz, Kinga Raczkowska, Klaudia Ozon, Kamila Wąsik), nr 2 (Piotr Kuder, Adrian Świerszcz, Mateusz Fedorowicz, Paweł Olszewski, Damian Ozimek), nr 13 (Jonatan Ruszczuk, Kamil Kudełko, Dawid Chlebio) i nr 04 (Natalia Banaszuk, Agata Józewczuk. Ania Kędzierawska, Natalia Grzeszczuk).
Nagrodą dla zwycięzców było wyjście na kręgle i pizzę. Uczniowie miło spędzili czas, a w turnieju gry w kręgle najwięcej punktów zdobyła Kinga Raczkowska. Dużą umiejętnością i techniką gry wykazał się również Jonatan Ruszczuk.
Wraz z zakończeniem I etapu konkursu rozpoczął się drugi, który rozstrzygnięty będzie już w drugim semestrze.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srebro chłopców z internatu   autor: Sylwia Garbacz 

  W czwartek 6 listopada odbył się Międzyinternacki Turniej Piłki Halowej w ramach Sportowej Ligi Internatów. Stawiły się cztery drużyny: Bursa Szkolna, Internat przy Zespole Szkół Budowlanych, Internat przy Zespole Szkół Technicznych i oczywiście reprezentacja naszego internatu . 

W naszej drużynie grali: Mikołaj Gładysz (kapitan), Kamil Błoński (bramkarz), Jakub Domińczuk (bramkarz), Jonatan Ruszczuk, Damian Sudoł, Dawid Chlebio, Mateusz Lewandowski, Sylwester Kulbaka, Kamil Haczkiewicz, Sylwester Kapluk.  Tłumnie stawili się także inni mieszkańcy, aby wspierać dopingiem naszą drużynę.

Wyniki wszystkich spotkań wyglądały następująco: ZSB – ZSZ nr 5 1:3 (1:1), Bursa Szkolna – ZST 0:4, ZSZ nr 5 – Bursa 3:0, ZSB – ZST 0:2, ZSB – Bursa 4:1, ZST – ZSZ nr 5 1:0.

                   Tabela

1.  ZST               3          9          7:0

2.  ZSZ Nr 5       3          6          5:2

3.  ZSB              3          3          5:6

4.  Bursa            3          0          2:11

Nasi chłopcy spisali się świetnie. Wygrali dwa pierwsze mecze i w ostatnim walczyli o zwycięstwo w turnieju z Zespołem Szkół Technicznych. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, niestety w ostatniej minucie po kontrowersyjnej, naszym zdaniem, decyzji sędziego (gol uznany po gwizdku na 17 sekund przed końcem spotkania) przegrali 0:1 i ostatecznie zajęli II miejsce.

Świetną dyspozycją na boisku wykazali się szczególnie Damian Sudoł (strzelec dwóch bramek), Jonatan Ruszczuk (strzelec trzech bramek) oraz bramkarz Kamil Błoński, który obronił trzy rzuty karne.

Mimo lekkiego niedosytu wszyscy cieszymy się z osiągniętego rezultatu. Naszym chłopcom dziękujemy za zaangażowanie i emocje, których nam dostarczyli.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu autor: Sylwia Garbacz

  W dniu 5 listopada odbyły się powszechne i demokratyczne wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Kampania wyborcza trwała od 13 października. Zgłosiło się 6 kandydatów, którzy mieli okazję zaprezentować swoją wizję działania Rady i sposobu, w jaki chcą reprezentować mieszkańców internatu. Kampania znalazła swój finał w głosowaniu, na którym tłumnie stawili się nasi mieszkańcy. Oddano 55 głosów w tym 55 ważnych. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Agnieszka Baran, Sylwia Garbacz, Agata Włodarczyk, Mateusz Adamczuk, Paweł Romanowski, Piotr Schulz i Damian Sokołowski.

Po podliczeniu głosów skład nowej Rady przedstawia się następująco:

Przewodniczący – Mateusz Lewandowski
 
Zastępca przewodniczącego – Aleksandra Roman
Sekretarz – Jarosław Brzuchala
Sekcja naukowa – Jakub Domińczuk
Sekcja porządkowa – Alan Jastrzęski
Sekcja kulturalna – Kinga Raczkowska

Opiekunkami Młodzieżowej Rady Internatu są pani Agnieszka Baran i pani
Agata Włodarczyk.

Nowej Radzie życzymy owocnej pracy. Tuszymy, że obietnice wyborcze znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości

Wybory-do-Samorzadu-2014_06.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otrzęsiny w internacie   autor: Sylwia Garbacz 

Nasze „kociaki” mogą się już czuć pełnoprawnymi członkami internackiej społeczności, gdyż 23 października w czwartkowe popołudnie zostały oficjalnie otrzęsione. Imprezę przygotowali i poprowadzili uczniowie klas maturalnych – Kasia Szustakiewicz, Mateusz Adamczuk i Jacek Mazurek – pod kierownictwem pani Agnieszki Baran i pani Małgosi Winkiewicz.
 
Zanim kociaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią kierownik Monikę Gębicką na mieszkańców naszego internatu, musiały przejść szereg konkurencji wymyślonych przez starszych kolegów i koleżanki, które wymagały od nich sprawności fizycznej i psychicznej, znajomości realiów internackiego życia, a nawet umiejętności rymotwórstwa, gdyż jedno z zadań polegało na stworzeniu wiersza sławiącego przymioty wybranej „sorki”. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach, a zwycięstwo przypadło grupie I, tym samym jej członkinie – Sylwia Iwaniuk, Martyna Poleszak i Wiktoria Tracz – wywalczyły sobie miano „Superkociaków”. Finałem otrzęsin było ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie nowych uczniów do grona wspólnoty internackiej.

Po kolacji odbyła się druga część imprezy, czyli dyskoteka. Funkcji DJ-a ponownie podjął się Mateusz Adamczuk, za co mu serdecznie dziękujemy.

Otrzesiny-w-internacie-2014_24.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień Chłopaka


30 września w naszym internacie świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

W tym roku dziewczęta do tradycyjnego już ogniska odbywającego się w tym dniu postanowiły dołączyć nową świecką tradycję polegającą na przyznawaniu chłopcom tzw. SuperManów w wymyślonych przez siebie kategoriach.

Po długich i burzliwych naradach i dyskusjach tegoroczne SuperMany przyznano w następujących kategoriach:
1. „Słodkie ciacho”, w której zwyciężył Kamil Błoński
2. „Wieczny luzak” – Mikołaj Gładysz
3. „Piankowy malarz” – Dawid Chlebio
4. „Napakowany gość” – Krystian Drozda
5. „Kulturalny dżentelmen” – Alan Jastrzębski
6. „Super zmywak” – Mateusz Kawalec
7. „Chodzący mózg” – Sylwester Kulbaka
8. „Super leń” – Mateusz Lewandowski
9. „Uroczy bałaganiarz” – Dawid Bolesławski
10. „Pogromca brudu” – Kamil Kudełko
11. „Gorący uśmiech” – Jonatan Ruszczuk
12. „Pomocna dłoń” – Kamil Niemczuk
13. „Bratnia dusza” – Daniel Żółkiewski
14. „Pomysłowy żartowniś” – Jacek Mazurek

Po przyozdobieniu zwycięzców pamiątkowymi szarfami, dziewczęta rozdały okolicznościowe upominki wszystkim naszym chłopcom. Potem posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami z ogniska. Gdy ogniska już dogasał blask, wróciliśmy do internatu, gdzie w świetlicy odbyła się dyskoteka. Po początkowym „podpieraniu ścian” zabawa rozkręciła się na dobre i trwała prawie do 22.00. Za oprawę muzyczną dziękujemy Jarkowi Brzuchali, Mateuszowi Adamczukowi i Kamilowi Błońskiemu.

Wszystkim naszym Chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i pamiętajcie – dla nas każdy z Was jest SuperManem.

Dzien_chlopaka_internat_2014_02.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Turniej Tenisa Stołowego   

W dniach 16 - 25 września 2014 r. w świetlicy naszego internatu odbył się Turniej Tenisa Stołowego. W imprezie wzięło udział łącznie dwudziestu wychowanków. Graliśmy systemem grupowym i w sumie rozegranych zostało aż 45 meczy. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała organizatorka turnieju – pani Małgosia Winikiewicz – oraz sami wychowankowie, którzy podjęli się  pełnienia funkcji sędziów oraz „punktowych”.

Po długiej i emocjonującej rywalizacji I miejsce w grupie chłopców wywalczył Jakub Zieliński, natomiast w grupie dziewcząt triumfowała Angelika Teresińska, tym samym będą oni reprezentowali nasz internat w rozgrywkach międzyinternackich. II miejsce zajęli odpowiednio Damian Sudoł w grupie chłopców i Ola Roman w grupie dziewcząt, a trzecia pozycja przypadła Dominikowi Wojdzie. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali okolicznościowymi dyplomami, ponadto wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali słodki upominek.

Tenis_stolowy_internat_2014_06.jpg

 

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju


Zobacz zdjęcia z różnych imprez organizowanych w internacie cool

1. Wigilia 2011

Data utworzenia: 16/04/2013 ¤ 09:52
Ostatnie zmiany: 29/11/2018 ¤ 10:40
Kategoria : Internat


podgląd wydruku podgląd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku

 
Film-Letni obóz szkoleniowy klas mundurowych 14-21.06.2018 r.

 
Monitoring wizyjny w ZSEiT
Zespół Szkół Energetycznych i  Transportowych w Chełmie prowadzi monitoring wizyjny budynku Szkoły, Internatu oraz Sali gimnastycznej oraz terenu wokół niego w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników Szkoły, ochrony mienia Szkoły i zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić Szkołę na szkodę.

Podstawę  prawną  wprowadzenia  monitoringu stanowią art. 108a ustawy z dnia 11 stycznia 2017 roku Prawo oświatowe oraz art. 222 § 1 Kodeksu pracy. Administratorem systemu monitoringu jest Szkoła ZSEiT w Chełmie.

Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych jest możliwy adresem e-mail:
inspektor@cbi24.pl. Każda   osoba   ma   prawo   wniesienia   skargi   do   Prezesa   Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres 1 miesiąca. Odbiorcami danych osobowych mogą być wyłącznie ograny uprawnione na podstawie przepisów prawa. Regulamin monitoringu dostępny jest na stronie  internetowej Szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Archiwum 2017

Zamknij  Archiwum 2018

Zamknij  Archiwum 2019

Zamknij  Wydarzenia 2020

Zamknij  ~Edukacja wojskowa~

Zamknij  ~INTERNAT~

>Pokaz z galerii zdjęć<

Poligon klas mundurowych 2015

E-usługi
Agendy Szkoły
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^